Akce se uskutečnila v neděli 2. dubna 2017 v 15 hodin v sále Domu kultury v Uherském Brodě
Hrála cimbálová muzika Mladí Burčáci z Míkovic
do Zpěváčka Slovácka ve Veselí nad Moravou postupují:
Ondřej Moštěk, Vlčnov
Dominik Havrda, Otrokovice
Kristýna Menšíková, Uherské Hradiště
Magdaléna Žmolíková, Nedakonice
Kateřina Jurnyklová, Buchlovice
Václav Klečka, Nedakonice
Magdalena Malá , Bánov
Amálie Koníčková, Hradčovice
Matěj Šobáň , Uh.Brod, Újezdec
Žaneta Jančová , Horní Němčí
Náhradník:
Sabina Lacová, Nedakonice
Do Zpěváčka Slovácka ve Vlčnově postupují:
Natálie Bruštíková, Strání
Jan Zálešák , Bánov
Matouš Orlovský , Nivnice
Lucie Šťastná-, Šumice
Jan Miškar , Nivnice
Sabina Hlůšková , Vlčnov
Anna Zubrová, Uherské Hradiště
Jolana Sedlářová , Bílovice
Martin Valenta, Modrá
Matyáš Hoplíček, Kunovice
Náhradník:
Kropáčová Anna, Buchlovice
Fotogalerii najdete na facebookové stránce Folklorní akademie
Původní pozvánka:
neděle 2. dubna 2017, kulturní dům Uherský Brod
Podrobné informace najdete na stránkách Domu kultury Uherský Brod.
Akce se uskutečnila v neděli 26. března 2017 od 15.00 v kulturním domě ve Strážnici.
Soutěžilo 23 dětí ze Strážnicka.. Děti soutěžily ve dvou kategoriích: od tří do devíti let a od deseti do patnácti let.
cimbálová muzika Mirka Menšíka s primášem Jiřím Veselským..
Slovem provázela Gabriela Dobišová.
V porotě zasedly:
Magdalena Múčková, cimbalistka, zpěvačka, redaktorka a moderátorka
Danuše Adamcová, etnografka, ředitelka KD Strážničan
Vlasta Ondrušová, za Národní ústav lidové kultury ve Strážnici
Ocenění:
Kategorie do 10 let:
1.místo René Novák, Radějov
2.místo Zuzana Janečková, Sudoměřice
náhradník: Jonáš Rybecký, Strážnice
Kategorie 10-15 let:
1.místo Natálie Uhmanová, Strážnice
2.místo Rozálie Bučková, Strážnice
náhradník: Ondřej Slavík, Vnorovy
První tři postupují do oblastních soutěží ve Vlčnově (do 10ti let) a Veselí nad Moravou (10—15 let)
Bohatou fotogalerii najdete na facebookovém profilu Františka Gajovského:
Původní pozvánka:
26. března 2017 v 15.00, kulturní dům Strážnice
Bližší informace najdete na internetových stránkách kulturního domu ve Strážnici.
Akce se uskutečnila v neděli 26. března 2017 od 14.00 v kulturním domě ve Starém Poddvorově
Soutěžilo 47 dětí z Hodonínska a Břeclavska. Děti soutěžily ve třech kategoriích: do šesti, do deseti let a od deseti do patnácti let.
Soutěžící doprovázela cimbálová muzika Matěje Kůrečky.
Slovem provázela Miroslava Hajdová.
V porotě zasedli
pro první kategorii:
Jana Otáhalová, MŠ Starý Poddvorov (byla i v porotě třetí kategorie)
Iva Rezková, MIkulčice
Iveta Přikrylová, MŠ Starý Poddvorov
pro druhou a třetí kategorii:
Jan Kosík, Mikulčice,
Petra Havlíková, Čejkovice
Iva Šimčíková, Lužice
Ocenění
Porota rozhodla o následujícím pořadí:
Kategorie do šesti let:
1.místo Alma Přibilová, Dolní Bojanovice
2.místo Julie Pazderková, Dolní Bojanovice
2.místo Julie Juráčková, Tvrdonice
3.místo Jana Omastová, Lanžhot
Kategorie do 10 let:
1.místo Pavlína Tomčalová, Dolní Bojanovice
2.místo Alžběta Hubačková, Lužice
2.místo Tomáš Ilčík, Dolní Bojanovice
3.místo Iva Pospíšilová, Dolní Bojanovice
3.místo Liliana Nováková, Dolní Bojanovice
3.místo Julie Molnárová, Lužice
čestné uznání dostala Alžběta Kudrnová, Mikulčice
Kategorie 10-15 let:
1.místo Karolína Tomčalová, Dolní Bojanovice
1.místo Zuzana Ciprysová, Lanžhot
2.místo Jaroslav Černý, Lužice
3.místo Veronika Bohunová, Dolní Bojanovice
3.místo Štěpánka Maděryčová, Starý Poddvorov
Čestné uznání dostala Karolína Pecková, Lužice
Cena starosty obce: Jakub Sůkal, III. kategorie
Cena předsedy Regionu Podluží: Alžběta Kudrnová II. kategorie
První tři postupují do oblastních soutěží ve Vlčnově (do 10ti let) a Veselí nad Moravou (10—15 let)
Bohatou fotogalerii najdete na facebookovém profilu Antonín Vrba:
Původní pozvánka:
26. března 2017, kulturní dům Starý Poddvorov
Bližší informace na internetových stránkách Základní školy ve Starém Poddvorově
Akce se uskutečnila v sobotu 25. března 2017 od 15:00 v kulturním domě ve Svatobořicích-Mistříně.
Soutěžilo 47 dětí z Kyjovska. Děti soutěžily celkem v šesti kategoriích (od mateřské školy po 9. třídu).
Soutěžící doprovázela cimbálová muzika Friška z Kyjova s primášem Davidem Vašulkou.
Slovem provázela Markéta Varmužová
V porotě zasedli:
předseda – Vlastimil Ondra, Nivnice, učitel ZŠ Bánov, vedoucí dětských a dospělých folklorních kolektivů, muzikant, zpěvák
Jarmila Maradová – Svatobořice – Mistřín, učitelka HV, vedoucí dětského souboru
Lubka Vacenovská – Dubňany, zpěvačka, vedoucí Sborečku z Dubňan
Jan Kosík – Týnec, sbormistr, autor knihy o F. Mikuleckém
Jan Gajda – Kyjov, primáš CM Danaj
Bohatá fotogalerie zde (foto: Václav Švaňhal, www.vasvafoto.cz)
Postupující do 15 let
Adéla Pavelčíková | Napajedla | 15 let | Okresní soutěžní přehlídka zpěváků lidových písní |
Adéla Řiháková | Svatobořice - Mistřín | 13 let | Dětská pěvecká soutěž Jaromíra Měchury |
Eliška Varmužová | Svatobořice - Mistřín | 13 let | Dětská pěvecká soutěž Jaromíra Měchury |
Jovanka Bužková | Svatobořice - Mistřín | 12 let | Dětská pěvecká soutěž Jaromíra Měchury |
Kateřina Vráblíková | Pozlovice | 15 let | Okresní soutěžní přehlídka zpěváků lidových písní |
Natálie Šebestová | Velký Ořechov | 15 let | Okresní soutěžní přehlídka zpěváků lidových písní |
Šimon Sabáček | Vacenovice | 11 let | Dětská pěvecká soutěž Jaromíra Měchury |
Postupující do 10 let
Anna Marie Janíková | Pozlovice | 7 let | Okresní soutěžní přehlídka zpěváků lidových písní |
Ella Kulíšková | Halenkovice | 7 let | Okresní soutěžní přehlídka zpěváků lidových písní |
Karolína Řiháková | Svatobořice - Mistřín | 8 let | Dětská pěvecká soutěž Jaromíra Měchury |
Lada Gregorová | Velký Ořechov | 9 let | Okresní soutěžní přehlídka zpěváků lidových písní |
Lucie Varmužová | Svatobořice - Mistřín | 7 let | Dětská pěvecká soutěž Jaromíra Měchury |
Natálie Dufková | Svatobořice - Mistřín | 8 let | Dětská pěvecká soutěž Jaromíra Měchury |
Akce se uskutečnila v sobotu 25. března 2017 od 14.30 v kině v Mikulově
Soutěžilo 25 dětí z Mikulovska a Břeclavska. Děti soutěžily ve dvou kategoriích: do deseti let a od deseti do patnácti let.
Soutěžící doprovázela cimbálová muzika Gracia s primášem Lubomírem Graffem.
Slovem provázela Štěpánka Kachyňová.
V porotě zasedli:
Ing. Jiří Vrbka
Věra Kunovová
Irena Mrázková,
Hanka Mičková
Ivana Pavlů
Ocenění:
Porota rozhodla o následujícím pořadí:
Kategorie do 10 let:
1.Alžběta Kapustová, Mikulov
1.Dorotha Hušková, Drnholec
2.Alžběta Hřebačková, Hlohovec
2.Karolína Režňáková, Valtice
3.Lenka Drobiličová, Hlohovec
3.Filip Holcner, Mikulov
3.Jana Kopřivová, Mikulov
Cena ředitele pořádající ZŠ Alžběta Kapustová a cena pro nejmladšího Vladan Drobilič
Kategorie 10-15 let:
1.Anna Drobiličová, Hlohovec + postup na festival do Tvrdonic
1.Nella Suchomelová, Mikulov + postup na festival do Tvrdonic
2.Simona Valná, Velké Pavlovice + postup na festival do Tvrdonic
2.Markéta Šťastná (nezachytila jsem odkud)
3.Tomáš Ledvina, Novosedly
3.Nikola Borecká, Mikulov
Václav Krška, Drnholec – cena ředitele pořádající ZŠ + postup na festival do Tvrdonic
První postupují do oblastních soutěží ve Vlčnově (do 10ti let) a Veselí nad Moravou (10—15 let)
Fotografie ještě doplníme.
Původní pozvánka:
25. března 2017 ve 14.30, městské kino Mikulov
Bližší informace na internetových stránkách Mikulova.
Akce se uskutečnila v neděli 12. března 2017 od 15.00 na Sokolovně v Lipově
Soutěžilo 22 dětí z Horňácka, jednalo se o šestý ročník soutěže. Děti soutěžily ve dvou kategoriích: do deseti let a od deseti do patnácti let.
Soutěžící doprovázela cimbálová muzika Velické trnečky s primáškou Lenkou Jochovou.
Jako host vystoupila cimbálová muzika Matěje Kůrečky.
Slovem provázely Markéta Kolaříková a Bára Hrbáčková.
V porotě zasedli:
Martin Hrbáč, předseda – primáš a zpěvák (Veselí nad Moravou)
Anna Šajdlerová – zpěvačka (Velká nad Veličkou)
Jan Karásek – zpěvák (Lipov)
Jura Miškeřík – zpěvák, moderátor (Hrubá Vrbka)
Jaroslav Homola – zpěvák, keramik (Ždánice)
Miroslav Jagoš – starosta Lipova
Ocenění:
Porota rozhodla o následujícím pořadí:
Kategorie do 10 let:
- Jan Pavlík z Hrubé Vrbky,
- Beáta Hořáková z Louky,
- Ria Sabotová z Louky,
- Filip Švrček z Louky
Kategorie 10-15 let:
- Adriana Davyďuková z Hrubé Vrbky,
- Hynek Evják z Louky,
- Kateřina Evjáková z Louky,
- Agáta Minaříková z Malé Vrbky
Ocenění postupují do oblastních soutěží ve Vlčnově (do 10ti let) a Veselí nad Moravou (10—15 let)
Média:
Horňácký zpěváček odstartoval seriál regionálních kol na Slovácku
Bohatou fotogalerii najdete na facebookovém profilu Antonín Vrba a videa zde.
původní pozvánka:
12. března 2017 od 15.00, sokolovna Lipov
Více na facebookové stránce Zpěváček Slovácka